Wszystko na temat odzyskiwania danych

Kiedy płacenie okupu to dobry pomysł?

Eksperci są ostro podzieleni na ten temat i pytania etyczne, które podnosi.

Ofiary ransomware często stają przed dylematem, w którym ich zaszyfrowane dane są unikalne i trudne do odtworzenia. Często koszt zapłacenia okupu szkodzi kosztowi czasu i pieniędzy, jakim jest odtworzenie utraconych danych lub postępowanie bez nich. Ale zapłacenie okupu prawdopodobnie zachęca programistów i dystrybutorów oprogramowania ransomware do kontynuowania pracy. W idealnym świecie, w którym nikt nie zapłaciłby okupu, ransomware nie byłoby problemem, jaki jest dzisiaj, ponieważ motyw zysku nie byłby tak interesujący dla potencjalnych przestępców.

Jednak nie żyjemy w idealnym świecie. Niestety, żyjemy w świecie, w którym dane mogą być niezastąpione. Utrata tych danych może spowodować poważne uszkodzenie Twojej firmy lub organizacji. Żyjemy również w świecie, w którym optymalne odzyskiwanie danych ransomware nie zawsze jest możliwe.

Kiedy ofiara okupu musi zapłacić okup lub gdy zapłacimy okup w imieniu klienta, może rzeczywiście odegrać rolę w kontynuowaniu cyklu. Ale dla małej firmy lub małej organizacji non-profit, która ponosi znaczne straty, czasami potrzebna jest pragmatyczna decyzja o zapłaceniu okupu. Dokładamy starań, aby w miarę możliwości nie wkładać pieniędzy do kieszeni hakerów ransomware. Ale rozumiemy również, że w interesie pragmatyzmu, czasem po prostu trzeba to zrobić.

Nie ma oczywiście gwarancji, że dystrybutor oprogramowania ransomware uszanuje swój koniec umowy po udanej transakcji. Jednak nie miałoby to sensu dla biednego biznesu. Jeśli hakerzy zajmujący się oprogramowaniem typu ransomware odmówią odszyfrowania plików swoich ofiar po dokonaniu płatności, w końcu liczba chętnych do zapłaty gwałtownie spadłaby. Dystrybutorzy Ransomware mogliby zobaczyć, że ich źle osiągnięte zyski znacznie się zmniejszają.

Dlaczego lepiej jeśli dział krypto Ransomware MiP Data Recovery zapłaci okup w imieniu klienta?

Wiele ofiar ataków kryptowirusów nie posiada wiedzy o mrocznej sieci, Bitcoinach i innych kryptowalutach, routerach cebulowych itp. CPA uderzany przez kryptowirus może wiedzieć wszystko o Quickbooks i TurboTaxie, ale nic o konfiguracji portfela Bitcoin. Zastosowana technologia i jej powiązanie z najciemniejszymi i najbardziej przerażającymi częściami obskurnego podskórnego internetu może być bardzo zastraszająca. Być może wolisz, aby ludzie o zrozumieniu i doświadczeniu w używaniu tych mało znanych narzędzi i metod płatności poradzili sobie z kompromisem, jeśli do tego dojdzie.

Kiedy jesteś ofiarą ransomware, trudno jest utrzymać równowagę. Jest to szczególnie ważne, gdy stawką jest tak wiele, a sposób, w jaki hakerzy muszą być traktowani, jest tak daleki od waszej zrozumienia. Zrozumiałe jest też, że nie brudzisz własnych rąk lub nie natkniesz się na nieznane wody, żeby poradzić sobie z hakerami. Dlatego lepiej, aby eksperci, tacy jak my, obsługiwali płatności – jeśli o to chodzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.